Nelumbo Jeannie’s Smile heeft een zeer mooie kleur en vorm. Ze werd genoemd naar Jean Harris Kennedy.

Nelumbo Jeannie’s Smile: de bloem
De bloem wordt omschreven als enkelvoudig. Het is een prachtige felroze lotus. Elke bloeidag zal de kleur iets vervagen, waardoor ze de laatste bloeidag een zeer mooie zachtroze teint krijgt. Dit zie je ook duidelijk op de foto hiernaast.
Heel opvallend zijn de vrij brede bloemblaadjes, dit geeft haar een zeer uniek uiterlijk.
De mooie bloemen worden meer dan 25 tot zelfs 30 centimeter groot. Best wel impressionant dus om er naast te staan.
Deze plant is ook geliefd voor haar mooie, grote en gele zaaddoos.
Nelumbo Jeannie’s Smile: de plant
Het blad van een lotus is wel altijd rond, het is meestal effen groen. Het blad van deze dame wordt tussen de 30 en 35 cm groot.
De plant wordt gemakkelijk een 150 centimeter hoog. Een grote lotus dus. Je kan haar het beste op een diepte tussen de 20 en 40 cm plaatsen.
Er zijn meerdere mogelijkheden om deze planten te overwinteren. De eerste is om ze dieper in de vijver te plaatsen en ze in maart-april terug uit de vijver te halen om te verpotten. De tweede is ze naar binnen halen op een vorstvrije plaats. Ook dan weer kan u in maart-april de plant verpotten. De derde mogelijkheid is om deze lotus in een kuip te plaatsen van minimum 150 liter, gevuld met zo’n 20 cm vijveraarde. Het eerste jaar dient u ze nog af te dekken, maar vanaf het volgende jaar kan u ze gewoon buiten laten overwinteren.


Lotus Jeannie’s Smile: de mening van Agua
Een zeer mooie en grote bloem die door haar brede bloembladen en grote zaaddoos zeker en vast een plekje waard is in onze collectie.
Het zou fantastisch zijn, indien we van meer bloemen kunnen genieten, voorlopig vinden we deze nog iets te bescheiden in aantal bloemen.
Ze lijkt vooral in de maand juli in bloei te staan, tot in augustus, maar dat moet zeker beter kunnen…
In onze collectie sinds 2014.
Deze Nelumbo werd genoemd naar Jean Harris Kennedy. Haar liefdevolle lach, onophoudelijke steun en vooral haar alom gekende ‘Jeannie-grams’ beroerden het hart van onze familie. Blijkbaar wordt deze lotus 5 cm groter dan de dame waarnaar ze genoemd werd 😉
Deze lotus is een afstammeling van de Nelumbo nucifera en werd gecreëerd door niemand minder dan onze collega en vriendin, Laura Bancroft van Ten Mile Creek Nursery.

Deze lotus wordt groter dan…
de persoon waarnaar ze werd genoemd.